Tema "mudre priče"

• Bez straha

Bio jednom jedan mali val… Odjenut suncem u radosnu sjaju. Nakon dugog veselog plesa Odjednom je ugledao zastrašujući prizor: Oluju…

Datum objave: / Komentara: 0
  • Idi ti

Umjesto mene… Neki je čovjek imao običaj nedjeljom reći svojoj ženi: – “Ti idi u crkvu pa moli i za nas…

• Par mudrih savjeta

Za sretniji život… Ne umanjuj vlastitu vrijednost uspoređujući se s drugima. Svatko od nas drugačiji je i svatko od nas…

• Siromaštvo

Zašto sam toliko siromašan? Siromašan čovjek upita Buddhu: “Zašto sam toliko siromašan?” Buddha odgovori: “Još uvijek nisi naučio davati.” Siromašan…

• Zamke

I bol i patnja mogu nam pokazati put… Oni koji ne vole sebe takve kakvi jesu, najčešće ne vole ni…

• Šuma bezimenih

Plaža iz djetinjstva… Neposredno prije nego se sretne s Tweedledumom i Tweidldeejem, Alisa ulazi u šumu bezimenih i susreće s…

• Slijepac i marketing

Promjena strategije… Jednog dana slijep je čovjek sjedio na stepenicima ispred poslovne zgrade, sa limenkom ispred sebe i natpisom: “Slijep…

• Naš odraz

Ako ne postoje prepreke u nama, ne postoje niti izvan nas. Nekada davno u nekom kraljevstvu živio kralj koji je…

• Izgled vara

Priznati da smo bili u zabludi, znači da smo danas pametniji nego jučer.Johann Kaspar Lavater Jedan je čovjek izgubio sjekiru…